close
متخصص ارتودنسی
در اثبات بودن مهدي موعوددرباره وبلاگ

» <-BlogAbout->

اوقات شرعي


حديث روز


عضويت

براي مطلع شدن از اضافه شدن مطالب جديد به وبلاگ در اين قسمت عضو شويد .

خبرنامه وبلاگ را اينجا وارد كنيد .

امکانات وبلاگ


در اثبات بودن مهدي موعود

عده اي در مقام آن بر آمده اند که بگويند مهدي موعود منحصر به فرد خاصي نيست بلکه هر کس که صلاحيت مهدويت را داشته باشد مهدي موعود خواهد شد. ما در اين بحث جمله يا قسمتي از جملات پيامبر و ائمه عليهم السلام را مي خوانيم که با اين جملات ثابت خواهد شد که مهدي موعود همان حجه بن الحسن

است. در صفحه 94 از کتاب منتخب الاثر [1] مي خوانيم: قال رسول الله ص

يا حسين انت الامام و اخ الامام و ابن الامام. تسعه من ولدک الامام امناء معصومون و التاسع مهديهم فطوبي لمن احبهم و الويل لمن ابغضهم.

رسول خدا به امام حسين عليه السلام فرمود: تو خود امام، و برادر امام، و پسر امام هستي نه نفر از اولاد تو امام هستند که آنها امينهائي معصوم - مي باشند. و نهمي آنان مهدي آنها خواهد بود. بمن خوشي و سعادت از آن کسيست که دوست داشته باشد آنان را. و ناراحتي و هلاکت است براي کساني که دشمني کنند ايشان را. و چون اين جملات عربي و نياز به ترجمه دارند و ذکر هر دو موجب تطويل است از اين رو جملات ائمه (ع)

را به فارسي مي نويسيم بدين ترتيب. امام اول فرمود: اگر از روزگار باقي نماند مگر يک روز خداوند بر مي انگيزد مردي از اهل بيت مرا که آن را پر از عدل کند همان طور که پر از ظلم شده. امام دوم فرمود: قائم آن کسي است که روح الله - عيسي بن مريم پشت سر او نماز مي گذارد. و خداوند مخفي مي دارد ولايت او را تا از کسي بر گردن او بيعتي نباشد. و او نهمين اولاد برادرم حسين است. امام سوم فرمود: از ما دوازده مهدي است اول ايشان اميرالمومنين علي بن ابي طالب و آخر آنها نهمين فرزند من است. اوست قائم بحقي که زنده کند خداوند به او زمين را پس از مردن آن و غالب کند خداوند به او دين را بر همه دينها.

امام چهارم فرمود: فرزند حسن عسکري نامش حجه الله است که غايب شود مدتي مديد و چون ظاهر شود دنيا را از عدل و داد پر کند پس از آن که پر شده باشد از ستم و بيداد. امام پنجم فرمود: صيحه اي از آسمان بيايد که حق در حضرت و شيعيانش مي باشد و در اين هنگام است خروج قائم ما. امام ششم فرمود: پسر حسن مهدي مي باشد که چون قيام کند 313 نفر اطراف او جمع شوند به عدد مردان بدر و چون زمان خروج برسد شمشير او از غلاف بيرون آيد و ندا کند اي ولي خدا برخيز و بکش - دشمنان خدا را. امام هفتم فرمود: پس از من علي و پس از او -

محمد و پسر او علي و پسرش حسن و پس از پسرش حجه القائم المنتظر است که پس از غيبت طولاني آن گاه ظهور کند. و هيچ کس نمي تواند وقت ظهور او را معين کند. امام هشتم فرمود: خلف صالح مهدي و صاحب - الزمان و فرزند ابومحمد حسن بن علي العسکري مي باشد و در جواب کسي که از قائم سوال کند فرموده است او چهارمين فرزند من است. امام نهم فرمود: او سيمي از اولاد من است و - براي او غيبتي است که طول مي کشد مدت آن و در آن غيبت ثابت قدمان بحال خود باقي هستند تا آخر عمر. امام دهم فرمود: امام بعدا حسن است و بعد از او پسرش قائم است که او آن کسي است که پر کند زمين را از عدل.

امام يازدهم (ع) فرمود: الحمد لله که خدا مرا از دنيا نبرد تا آن که بمن داد خلف و جانشين مرا که شبيه ترين مردمان است به رسول خدا از جهت خلقت و خلق و حفظ مي کند او را خداي تعالي در غيبت او تا ظاهر کند او را و جهان را پر از عدل و داد نمايد. البته کلام در اين بحث منحصر به اين روايات - نخواهد بود بلکه صدها روايت بطريق شيعه و سني بدست ما رسيده که همگي بيانگر اين حقيقتند. از اين رو در کتاب امام مهدي حماسه اي از نور [2] تحت عنوان دليل اسلامي مي نويسد.

در صدها روايتي که از پيامبر اسلام و امامان شيعه به ما رسيده و ويژگي هاي مهدي را بر شمرده در مي يابيم که او از اهل بيت و فرزندان حضرت فاطمه و نهمين فرزند امام حسن و دوازدهمين امام از ائمه دوازده گانه است بعد بحث را پيگيري کرده و بدنبال آن هم يک دليل علمي بر وجود حضرت مهدي آورده که از غيبت صغري استفاده نموده است. علاقه مندان مي توانند به صفحات 66 تا 71 آن کتاب مراجعه فرمايند.

لينک ثابت  | توسط : مرتضی   | دوشنبه 26 مهر 1389 - 8:58 |مطالب گذشته
اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَيْکَ الْمُشْتَکى وَ عَلَيْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِى الاَْمْرِ الَّذينَ فَرَضْتَ عَلَيْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَريباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ يا مُحَمَّدُ يا عَلِىُّ يا عَلِىُّ يا مُحَمَّدُ اِکْفِيانى فَاِنَّکُما کافِيانِ وَ انْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ يا مَوْلانا يا صاحِبَ الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ يا اَرْحَمَ الرّاحِمينَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرينَ.
»<-PostTitle-> | <-PostDate->


منوي اصلي
صفحه نخست
آرشيو
پروفايل مدير
ايميل

موضوعات وبلاگ

<-CategoryName->

آرشيو ماهانه

<-ArchiveTitle->

پيوندهاي وبلاگ

خــــــاک جــــــمکران

پيوندهاي روزانه


لوگوي ما

 غریب جمکران