close
متخصص ارتودنسیدرباره وبلاگ

» <-BlogAbout->

اوقات شرعي


حديث روز


عضويت

براي مطلع شدن از اضافه شدن مطالب جديد به وبلاگ در اين قسمت عضو شويد .

خبرنامه وبلاگ را اينجا وارد كنيد .

امکانات وبلاگ


از کتب مقدس اين چنين برداشت مي‏شود که

1- شخصي براي اصلاح جامعه بشري و تشکيل حکومت جهاني به نام «شيلو» يا «روح راستي» يا «تسلي دهنده» يا «روح خدا» و يا «پسر انسان» خواهد آمد و مسيحيت انتظار او را دارد چنانکه از تمامي عبارات کتاب مقدس که قبلا نقل شد استفاده مي‏گردد.

2- قبل از آمدن او جنگهاي عالمگير، خاصه در منطقه‏ي فلسطين روي مي‏دهد که همه را به وحشت مي‏اندازد که چنان مصيبت بزرگي در عالم واقع نشده. [1] .

3- همه‏ي ملتهاي جهان و تمامي مردم دنيا از او پيروي مي‏کنند و زير نفوذ او خواهند رفت و او بر جهان حکومت خواهد کرد و او رئيس جهان خواهد بود و سلطنت او در ربع مسکوني مستقر خواهد شد. [2] .

4- او مردم رابه عدالت ملزم مي‏کند و خودش به عدالت داوري مي‏نمايد. [3] .

5- او ظلم و ستم را از روي زمين محو مي‏کند و نمي‏گذارد احدي به کسي ظلم کند و اثري از ظالمان و تجاوزگران بر روي زمين باقي نمي‏ماند. [4] .

6- روح خداي تعالي بر او قرار گرفته و او هر کاري که مي‏کند با اراده‏ي الهي مي‏باشد و او بنده‏ي واقعي خداي تعالي است. [5] .

7- او از خود متکلم نمي‏کند و روي هواي نفس خود حرف نمي‏زند و بلکه آنچه از خداي تعالي و پيامبران شنيده است سخن خواهد گفت. [6] .

8- او وقتي بيايد مردم دنيا را به جميع راستيها هدايت خواهد نمود. [7] .

9- او وقتي بيايد ثروت زمين را استخراج مي‏کند. [8] .

10- جهان فعلي به خاطر عدم رشد فکري و يا جهل و ناداني و فرو رفتن در خواب غفلت نمي‏تواند او را قبول کند يعني لزوم وجود او را نمي‏تواند احساس نمايد. [9] .

11- او در عين آنکه هميشه با مردم جهان خواهد بود مردم جهان او را نمي‏بينند و اگر ببينند نمي‏شناسند يعني ممکن است در بين مردم زندگي ولي او را نشناسند و ندانند که او روزي قيام خواهد کرد و تشکيل حکومت جهاني را خواهد داد. [10] .

12- اصحاب و ياران و کساني که تزکيه‏ي نفس کرده‏اند و لياقت محضرش را دارند او را مي‏بينند و او را مي‏شناسند و او هميشه با آنها همراه است. [11] .

13- قبل از آمدن او دنيا پر از ظلم و جور مي‏شود و سراسر جهان را ظالمين و ستمگران احاطه مي‏کنند. [12] .

14- او وقتي بيايد مردم را از جميع حقايق مطلع مي‏نمايد و علم افزوده خواهد شد. [13] .

15- در زمان او حکيمان پر ارزش مي‏گردند و راهنمايان و مبلغين به دين حق و عدالت مثل ستارگان مي‏درخشند. [14] .

16- در زمان او و با راهنمايي‏هاي او محيط زيست سالم و علم طب کامل خواهد شد و تمام مردم از سلامتي متلذذ مي‏گردند. [15] .

17- او جهان را از معرفت خداي تعالي پر خواهد کرد و مردم دنيا همه خداشناس خواهند شد. [16] .

18-او مردم دنيا را از امور آينده باخبر خواهد خواهد کرد زيرا به جميع علوم اولين و آخرين احاطه دارد و از غيب مطلع است. [17] .

19-خوشي و کمال او در ترس از خداست و چون خداشناس‏تر است از خدا بيشتر مي‏ترسد. [18] .

20- او به واقعيت‏ها حکم مي‏کند و هيچ گونه تقيه و ملاحظه‏اي در کار ندارد و بخصوص درباره‏ي مظلومان به راستي حکم خواهد کرد. [19] .

21-او حضرت عيسي را جلال خواهد داد و او را از تمام اتهاماتي که دشمنان او و يا دوستان نادان به او بسته‏اند نجات مي‏دهد. [20] .

22- به پيامبري حضرت عيسي شهادت مي‏دهد. [21] .

23- حضرت عيسي با او خواهد بود. [22] .

24- مردم مسيحي قبل از ديگران به حقانيت او شهادت مي‏دهند. [23] .25- وقتي او بيايد همه اضداد در کنار يکديگر با صلح و صفا زندگي مي‏کنند حتي درندگان و حيوانات موذي کوچکترين آسيبي به حيوانات اهلي نمي‏زنند. [24] .

26- او قدرتمندترين ابرقدرتها را سرکوب مي‏کند و به طور کلي اشرار را از بين مي‏برد و اثري از آنها باقي نمي‏گذارد. [25] .

27- بعد از ظهور او صالحان و صديقان و حليمان وارث زمين مي‏شوند و جهان و آنچه در اوست به آنان تعلق خواهد گرفت. [26] .

28- همه بايد منتظر او باشند زيرا وقت ظهورش مشخص نيست حتي ملائکه آسمان‏ها هم نمي‏دانند و بالاخره جز خداي تعالي کسي از آمدنش اطلاع ندارد، بنابراين بايد همه بيدار باشند و آمدنش را انتظار داشته باشند. [27] .

29- بسياري از مردمي که از دنيا رفته‏اند و اسير خاک گرديده‏اند در آن موقع بيدار مي‏شوند و به دنيا برمي‏گردند و به اصطلاح رجعت مي‏کنند. [28] .

30- همه چيز در اختيار او قرار خواهد گرفت و او برابرهاي آسمان با قوت و جلال خواهد آمد. [29] .

31- وظيفه‏ي مردم در زمان غيبت او اين است که براي ظهورش دعا کنند و هميشه منتظر او باشند زيرا او ناگهاني خواهد آمد. [30] .

32- آمدن او داراي علائمي است و در آن زمان علامت «پسر انسان» در آسمان هم پديد مي‏گردد. [31] .

اين بود آنچه از کتاب مقدس بخصوص کتاب انجيل که در بالا نقل شد درباره کسي که عهده‏دار اصلاح جامعه‏ي بشري و تشکيل

دهنده‏ي حکومت واحد جهاني و برقرار کننده‏ي عدل و داد در سراسر کره زمين است استفاده گرديد

لينک ثابت  | توسط : مرتضی   | جمعه 16 مهر 1389 - 5:53 |مطالب گذشته
اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَيْکَ الْمُشْتَکى وَ عَلَيْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِى الاَْمْرِ الَّذينَ فَرَضْتَ عَلَيْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَريباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ يا مُحَمَّدُ يا عَلِىُّ يا عَلِىُّ يا مُحَمَّدُ اِکْفِيانى فَاِنَّکُما کافِيانِ وَ انْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ يا مَوْلانا يا صاحِبَ الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ يا اَرْحَمَ الرّاحِمينَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرينَ.
»<-PostTitle-> | <-PostDate->


منوي اصلي
صفحه نخست
آرشيو
پروفايل مدير
ايميل

موضوعات وبلاگ

<-CategoryName->

آرشيو ماهانه

<-ArchiveTitle->

پيوندهاي وبلاگ

خــــــاک جــــــمکران

پيوندهاي روزانه


لوگوي ما

 غریب جمکران