close
متخصص ارتودنسی
ضرورت تشکيل حکومت جهانيدرباره وبلاگ

» <-BlogAbout->

اوقات شرعي


حديث روز


عضويت

براي مطلع شدن از اضافه شدن مطالب جديد به وبلاگ در اين قسمت عضو شويد .

خبرنامه وبلاگ را اينجا وارد كنيد .

امکانات وبلاگ


ضرورت تشکيل حکومت جهاني

با توجّه به اوضاع و احوال کنوني جهان، جاي شک نيست که دنيا به سوي سقوط، و بشر به سوي زوال و نابودي پيش مي رود. با ادامه اين وضع، هر لحظه بيم آن مي رود که آتش افروزان و جنگ طلبان حرفه اي آتش جنگ جهاني سوّم را روشن نموده، و جهان و بشر را به تلّي از خاک و خاکستر تبديل نمايند.

از سوي ديگر، درهاي اميد براي نجات از وضع کنوني بسته شده است و سازمان هايي که بدين منظور، تأسيس شده اند، کارآيي لازم را ندارند وآلت دست دولت هاي بزرگ شده اند. پس چه بايد کرد؟ با بازيهاي خطرناک سياسي ابر قدرتها در جهان کنوني، سرانجام جامعه بشري چه خواهد شد؟ آيا وضع به همين منوال پيش خواهد رفت و به نابودي بشر خواهد انجاميد؟ اگر جنگ جهاني سوم پديد آيد چه بلايي بر سر مردم جهان خواهد آمد؟

اينجاست که هر فرد عاقلي که نگران سرنوشت بشر است مي گويد: براي رفع نابسامانيها و جلوگيري از جنگهاي خانمانسوز و رهايي يافتن از کشمکشهاي موجود جهان، لازم است يک حکومت واحد جهاني بر اساس عدالت و آزادي، تشکيل شود.

اينجاست که روان کاوان و روانشناسان، تنها راه درمان اين دردها را در بازگشت به معنويت جستجو مي کنند تا با کمک اديان و مذاهب، کابوس وحشتناک يأس و نااميدي را از اُفق زندگي انسانها به دور انداخته، و فروغ اميد و آرزو را به ديدگان نگران مردم جهان بازگردانند. [1] .

آري! مردمان طبق فطرت ذاتي خود، در همه جا و همه وقت، در اثر فشارهايي که ستمگران در حق آنها روا مي دارند، از خواب گران بيدار مي شوند و تشنه عدالت و

آزادي مي گردند و دربه در، به دنبال نجات دهنده اي که آنها را از وضع موجود نجات دهد و آزادي را برايشان به ارمغان بياورد، مي گردند.

اين همان چيزي است که پيامبران، صلح جويان، آزاد انديشان و خير خواهان جهان در طول تاريخ بشر پيوسته به دنبال آن بوده اند، و با کمال تأسّف تاکنون اين اُميد و آرزو آن گونه که خواست آنان بوده برآورده نشده و محقّق نگشته است، و اُميد است در آينده نه چندان دور، توسّط يگانه منجي عالم، وجود مقدّس مهدي موعود (عليه السلام) تحقّق يابد. ان شاء اللّه.

لينک ثابت  | توسط : مرتضی   | جمعه 16 مهر 1389 - 5:46 |مطالب گذشته
اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَيْکَ الْمُشْتَکى وَ عَلَيْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِى الاَْمْرِ الَّذينَ فَرَضْتَ عَلَيْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَريباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ يا مُحَمَّدُ يا عَلِىُّ يا عَلِىُّ يا مُحَمَّدُ اِکْفِيانى فَاِنَّکُما کافِيانِ وَ انْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ يا مَوْلانا يا صاحِبَ الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ يا اَرْحَمَ الرّاحِمينَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرينَ.
»<-PostTitle-> | <-PostDate->


منوي اصلي
صفحه نخست
آرشيو
پروفايل مدير
ايميل

موضوعات وبلاگ

<-CategoryName->

آرشيو ماهانه

<-ArchiveTitle->

پيوندهاي وبلاگ

خــــــاک جــــــمکران

پيوندهاي روزانه


لوگوي ما

 غریب جمکران