close
متخصص ارتودنسی
بشارت ظهور حضرت حجة اللّه در کتاب ريگ ودا2درباره وبلاگ

» <-BlogAbout->

اوقات شرعي


حديث روز


عضويت

براي مطلع شدن از اضافه شدن مطالب جديد به وبلاگ در اين قسمت عضو شويد .

خبرنامه وبلاگ را اينجا وارد كنيد .

امکانات وبلاگ


بشارت ظهور حضرت حجة اللّه در کتاب ريگ ودا2

در کتاب «ريک ودا» که يکي از کتب مقدّسه هند است، بشارت ظهور حضرت حجة الله (عليه السلام) چنين آمده است:

«ويشنو، در ميان مردم ظاهر مي گردد... او از همه کس قوي تر ونيرومندتر است... در يک دست «ويشنو» (نجات دهنده) شمشيري به مانند ستاره دنباله دار و دست ديگر انگشتري درخشنده دارد هنگام ظهور وي، خورشيد و ماه تاريک مي شوند و زمين خواهد لرزيد». [1] .

در اين بشارت، از ظهور انساني ممتاز و با عظمت و برخي از نشانه هاي ظهور وي سخن رفته است که در وقت ظهور با شمشير آتشبار که بسان ستاره دنباله دار است، قيام

مي کند. و اين تعبير (يعني: قيام با شمشير) تعبير دقيق و لطيفي است که مضمون آن در رابطه با ظهور حضرت ولي عصر (عليه السلام) در احاديث اسلامي نيز آمده است.

زيرا بر اساس نصوص وارده و روايات متواتره اسلامي، ظهور مبارک آن يگانه منجي بشريّت و مظهر قدرت خداوندي که براي نجات انسانها از شرک، کفر، بت پرستي، ظلم و بيدادگري، و انحراف از جاده حق و حقيقت قيام خواهد کرد، با شمشير خواهد بود.

در اين زمينه، در حديثي از امام صادق (عليه السلام) روايت شده است که در تفسير آيه شريفه:

(وَ لَنُذِيْقَنَّهُمْ مِنَ العَذابِ الأَدَني دُوْنَ العَذابِ الأَکْبَر) [2] .

فرمود:

«اَلأدني: القَحطُ وَ الجَدِبْ، وَ الأکبَرُ: خُرُوجُ القائِمِ المَهْدِيّ (عليه السلام) بِالسَّيفِ فِي آخِرِ الزَّمان» [3] .

«عذاب پست تر، قحطي و خشکسالي است، و عذاب بزرگتر، قيام مهدي (عليه السلام) در آخر الزمان است».

بنابر اين، شکّي نيست که منظور از ظهور آن انسان ممتاز در بشارت مذکور، همان وجود مقدّس قائم آل محمّد (عليه السلام) است که با شمشير قيام مي کند.

و امّا اين که چگونه يک فرد مي تواند بر سرتاسر گيتي غلبه پيدا کند و تمام کشورها را فتح نمايد و همه ملّتها را تحت فرمان خود در آورد بدون اين که به سلاح روز مجهّز بوده و ابزار و آلات جنگي مدرن در اختيار داشته باشد، سؤالي است که پاسخ آن در روايات اسلامي آمده است، و ما در اينجا براي آن که خوانندگان گرامي را در انتظار نگذاريم جهت تقريب اذهان فقط به نکاتي چند در اين مورد اشاره مي کنيم که پيش از جواب قطعي بايد به دقّت مورد مطالعه قرار گيرد.

1 ـ بايد توجّه داشت که نبرد حضرت مهدي (عليه السلام) با کفّار و ظلمه و طرفداران ظلم و بي عدالتي، نبرد حقّ و عقيده است، و کساني که در هنگام ظهور گرد شمع وجودش

جمع مي شوند ياران فداکار و از جان گذشته اي هستند که با تمام وجود از روي ايمان و عقيده مي جنگند، و با اراده اي آهنين و عقيده اي استوار در راه پيروزي حق پيکار مي کنند، و بي باکانه به پيش مي روند تا به يکي از دو هدف (يا پيروزي و يا شهادت) نايل گردند.

2 ـ در هنگام ظهور در مکّه مکرّمه پيش از خروج، بيش از 9000 نفر با آن حضرت بيعت مي نمايند و حضرتش با لشکري مجهّز و مسلح به انواع سلاح هاي مدرن که بر تمام سلاحهاي روز برتري خواهد داشت مکّه را به قصد مدينه ترک مي کند، و در مدّت دو ماه بين مکّه، مدينه، بيت المقدّس، شام و کوفه را طي مي کند، و همه اعراب در برابرش تسليم مي شوند و همه افراد با ايمان زير پرچم او قرار مي گيرند، و همه خاور ميانه يک دل و يک جهت صف واحدي را تشکيل مي دهند و سپاه نيرومندي به وجود مي آورند که تا آن زمان بي سابقه بوده است.

3 ـ در آستانه ظهور مبارکش، فتنه ها، شورشها، جنگها و انقلابهاي نظامي در همه جا مردم را خسته مي کند، و زمينه براي ظهور يک مصلح الهي کاملا هموار مي شود، و مردمي که در زير فشار جنگ و خفقان و اختناق و تبعيض و ستم به ستوه آمده اند با دميدن اُميد فرج، سيل آسا به سوي آن مصلح الهي مي شتابند و دست بيعت به دست با کفايت وي مي دهند که براي آنها خير دنيا و آخرت فراهم آورد، و آنها را از بلاها و تشويشها و نگرانيها و گرفتاريها نجات دهد، و زور گويان، زورمداران، غارتگران و متجاوزان را با زور شمشير و قدرت شکست ناپذير الهي اش به جاي خود بنشاند، و محرومان و مستضعفان و ستمديدگان را از زير يوغ زورمندان و سيطره جنايتکاران رهايي بخشد.

4 ـ آن حضرت براي اثبات حقّانيت خود ميراثهاي همه پيامبران الهي را از عهد يهود، مسيح و اسلام به همراه دارد. اين ميراثهاي گرانبها ربطي به آلات و ابزار جنگي ندارد و دليل قاطعي بر الهي بودن انقلاب جهاني مهدي (عليه السلام) است که نا گهان يک انقلاب فکري و عقيدتي در مغز مردم به وجود مي آورد و استيلاي معنوي را در بردارد.

5 ـ سلاح هاي مدرن توأم با سلاح ايمان و همراه با تابوت آرامش و تأييد و نصرت الهي، در برابر بمبهاي اتمي و ئيدروژني و نيتروژني مي ايستد، و بر همه سلاح ها فايق

مي آيد. و بدين سان، لشکر حق پيروز و سپاه باطل نابود مي گردد، و ستمگران با شمشير عدالت الهي که در کف با کفايت يداللهي حضرت ولي عصر (عليه السلام) قرار گرفته به ديار نيستي فرستاده مي شوند، و توده هاي مظلوم و ستم کشيده نفس راحتّي مي کشند، و پرچم توحيد و يکتا پرستي و عدالت و آزادي واقعي در سرتاسر جهان به اهتزاز در مي آيد، و رياست ودولت حقه الهيه و زمامداري جهان بشريّت، به امر خالق يکتا ويژه آخرين خورشيد ولايت و امامت قائم آل محمّد حضرت حجّت بن الحسن العسکري (عليه السلام) خواهد بود.

آري! طبق روايات وارده از پيشوايان معصوم (عليهم السلام) قيام آخرين حجّت خداوند با شمشير است، شمشير آتشباري که به امر حضرت حق از غلاف به در آمده و در کف با کفايت ولي مطلق حق قرار گرفته و بي مهابا فرق ظلم و بيداد را مي شکافد، و طاغوتيان را رهسپار ديار عدم مي گرداند، و ستمديدگان را از سلطه ستم پيشگان رهايي مي بخشد، و هيچ کس را هر چند قوي و نيرومند باشد ياراي مقابله با آن نيست.

«براي دفع برخي از توهّمات که: چگونه در عصر اتم و بمب ئيدروژن و ترقّي روز افزون سلاح هاي اتمي مي توان پذيرفت که يک فرد آدمي بتواند جهان را با شمشير مسخر گرداند؟ بايد گفت:

اوّلا، استعمال اين گونه سلاح هايي که نابود کننده نسل انساني است و دوست و دشمن از هم نمي شناسد، در خور بزرگترين پرچمدار عدل جهاني که هدفش تنها بر افکندن ستم و ستمکاران است، نمي باشد.

و ثانياً، چنان قيامي هر چند زمينه مساعد داشته باشد خالي از خرق عادت و نصرت خاصه الهي نيست...

و ثالثاً، پيشرفت حيرت انگيز و مهيب سلاح هاي جنگي بالاخره براي يک روزي بشريّت را وادار خواهد کرد که براي حفظ خود از نابودي آني و همگاني، سلاح هاي اتمي و آتشين را قدغن و بر ترک استعمال آنها اجماع و پيمان عمومي گيرد.

و رابعاً، اکثريّت ملل عالم در آن قيام به منظور نجات يافتن از شر و فساد و زندگي جهنّمي غير قابل تحمّل، با آن زمامدار بزرگ هماهنگ خواهند شد، و تنها گروهي اندک به جنگ و مبارزه عليه آن حضرت خواهند پرداخت، و چنان که عموم مسيحيان جهان به

پيروي از حضرت مسيح (عليه السلام) که به نماز حضرت مهدي (عليه السلام) اقتدا مي کند، با آن حضرت بيعت و موافقت خواهند کرد.

آري! اين مطلب مسلّم است که حضرت مسيح (عليه السلام) در آن قيام جهاني از همکاران و پيروان حضرت مهدي (عليه السلام) خواهد بود، چنان که روايات متواتره اسلام و همچنين آياتي از انجيل که به نزول حضرت مسيح (عليه السلام) در زمان آخرين بشارت مي دهد بر اين دعوا گواه است». [4] .

خواننده گرامي! آنچه تا به اينجا گفته شد توضيح فرازي از بشارت کتاب «ريگ ودا» از کتب مقدس هند در مورد قيام منجي بشر حضرت ولي عصر (عليه السلام) بود که با استفاده از آيات و روايات اسلامي به صورت مختصر بيان گرديد.

و امّا ساير فرازهاي بشارت مزبور، در ضمن رواياتي که در آينده از زبان مبارک پيامبر عظيم الشأن اسلام و ساير ائمّه معصومين (عليهم السلام) بازگو خواهيم نمود کم و بيش به تفصيل خواهد آمد، و از اين رو، چيزي در اينجا به آن اضافه نمي کنيم و تفسير آن را به دست رواياتي که بعداً خواهيم آورد، مي سپاريم.

لينک ثابت  | توسط : مرتضی   | جمعه 16 مهر 1389 - 5:23 |مطالب گذشته
اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَيْکَ الْمُشْتَکى وَ عَلَيْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِى الاَْمْرِ الَّذينَ فَرَضْتَ عَلَيْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَريباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ يا مُحَمَّدُ يا عَلِىُّ يا عَلِىُّ يا مُحَمَّدُ اِکْفِيانى فَاِنَّکُما کافِيانِ وَ انْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ يا مَوْلانا يا صاحِبَ الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ يا اَرْحَمَ الرّاحِمينَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرينَ.
»<-PostTitle-> | <-PostDate->


منوي اصلي
صفحه نخست
آرشيو
پروفايل مدير
ايميل

موضوعات وبلاگ

<-CategoryName->

آرشيو ماهانه

<-ArchiveTitle->

پيوندهاي وبلاگ

خــــــاک جــــــمکران

پيوندهاي روزانه


لوگوي ما

 غریب جمکران